Dell Precision 15 3540 – laptop do biznesu

Posted on

Wybór laptopa biznesowego jest nie lada wyzwaniem, nad którym trzeba się dokładnie zastanowić. Jest to niemały wydatek i należy dokonać dokładnej selekcji sprzętu przed jego zakupem. Podczas wyboru laptopa, który sprawdzi się w pracy oraz biznesie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które powinny mieć kluczowe znaczenie.

Wydajność

Jednym z najważniejszych elementów, nad którym trzeba poświęcić najwięcej uwagi jest wydajność laptopa. To ona ma ogromne znaczenie pod kątem komfortu pracy oraz użytkowania sprzętu. Za ten zaś aspekt odpowiedzialne są podzespoły, w które wyposażone jest urządzenie.

Pierwszym z nich jest procesor, który jest sercem całego zestawu i odpowiada za wykonywanie wszelakich operacji. Czym musi cechować się wydajny model CPU? Przede wszystkim minimum czterema rdzeniami fizycznymi oraz odpowiednio wysokim taktowaniem zegara wynoszącym co najmniej 3 GHz. Dobre zestawienie obu tych aspektów zapewni wydajność na dobrym poziomie. Dysponując jednak większym budżetem warto zainwestować w jeszcze wydajniejszy model.

Kolejnym podzespołem jest pamięć RAM, przy której największą rolę odgrywa jej ilość oraz rodzaj. Absolutne minimum stanowi 8 GB, a najczęściej stosowanymi kośćmi są DDR3 oraz DDR4 (więcej). Te pierwsze są bardziej budżetowym rozwiązaniem, zaś te drugie stanowią najwydajniejsze rozwiązanie, ale przy tym znacznie droższe. Nie mniej oba typy są nadal godne polecenia.

Jaki model laptopa wybrać?

Rynek laptopów jest niezwykle bogaty w oferty, jednak jednym z bardziej wyróżniających się laptopów biznesowych jest Dell Precision 15 3540. Jednostka ta posiada bardzo wydajny procesor z serii Intel Core i5 oznaczonego numerem 8365U, który posiada cztery rdzenie przy bazowym taktowaniu 1,6 GHz. Jednakże w przypadku bardziej wymagających zadań wartość ta może wzrosnąć nawet do 4,1 GHz. Takie połączenie wyśmienicie sprawdzi się nawet w rękach najbardziej wymagających osób. Standardowo można odnaleźć tu 16 GB pamięci DDR4 taktowanej wartością 2400 MHz. Dell Precision 15 3540 jak na laptopa biznesowego przystało odznacza się także niebagatelnym, a jednocześnie eleganckim wyglądem, co jest jak najbardziej sporym atutem. Urządzenie to posiada ponadto szereg złącz, które pozwalają podłączyć liczny zewnętrzny sprzęt.

Obraz  Free-Photos z  Pixabay