Laptop dla nauczycieli Lenovo 14w

Posted on

Korzystanie z laptopa podczas pracy jest coraz częściej widziane w wielu branżach. Nic dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę zastosowanie tego sprzętu, które jest wręcz wszechstronne. Przy jego pomocy można w łatwy i szybki sposób komunikować się z innymi czy korzystać z licznych multimediów, co również ma nieocenioną rolę. Podczas zakupu laptopa należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, które powinny mieć kluczowe znaczenie.

Wydajność sprzętu

Korzystanie z laptopa podczas pracy jest coraz częściej widziane w wielu branżachPierwszym z najważniejszych aspektów jest naturalnie wydajność laptopa i to jak sprawnie będzie on działać. Przekłada się to więc bezpośrednio na wygodę podczas użytkowania oraz komfort osoby pracującej z urządzeniem. Za samą wydajność odpowiedzialne są głównie podzespoły, które znajdują się wewnątrz sprzętu.

Kluczowym z podzespołów w całym układzie jest bez cienia wątpliwości procesor, który stanowi rdzeń odpowiadający za wykonywanie najróżniejszych operacji. Tutaj pod uwagę należy brać głównie jednostki posiadające co najmniej cztery fizyczne rdzenie, taktowane zegarem wynoszącym minimum 3 GHz. Te wartości naturalnie mogą być wyższe pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim budżetem. Na tym podzespole nie należy oszczędzać i trzeba o tym pamiętać.

Kolejnym z elementów jest pamięć RAM, która zaraz obok CPU jest następnym ważnym podzespołem, który wpływa na wydajność. Baczną uwagę należy tutaj mieć głównie jeśli mowa o ilości zastosowanej pamięci oraz jej rodzaju. Minimum jak na dzisiejsze standardy stanowi 8 GB pamięci DDR4 bądź DDR3. Ta pierwsza jest znacznie wydajniejsza, ale jest jednocześnie sporo droższa. DDR3 stanowi w dalszym ciągu dobry wybór, a jednocześnie kompromis pomiędzy ceną, a oferowanymi możliwościami.

Jaki model laptopa wybrać?

Tak na prawdę sam dobór modelu laptopa zależny jest od charakteru pracy oraz tego jak mocno sprzęt będzie eksploatowany. Jednym z ciekawszych urządzeń jest bez wątpienia Lenovo 14w (www.kuzniewski.pl). Generalnie laptop ten jest dedykowany nauczycielom oraz administratorom. Tutaj na pochwałę zasługuje głównie niska cena urządzenia w porównaniu do możliwości. Na pokładzie można odnaleźć procesor dwurdzeniowy taktowany bazowym zegarem 1,7 GHz. Jednakże wartość ta może wzrosnąć nawet do wartości 2,7 GHz w trybie TURBO.

Mimo, że Lenovo 14w posiada jedynie 4 GB pamięci RAMu to szybkie kości DDR4 zdecydowanie dają sobie radę z podstawowymi zadaniami bez jakichkolwiek trudności.

Obraz free stock photos from www.picjumbo.com z Pixabay