Laptop do pracy – jak dokonać wyboru?

Posted on
Wybierając komponenty, takie jako chociażby procesor, karta graficzna czy dysk twardy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów

Praca przed komputerem to marzenie wielu osób. Jeśli uda nam się zdobyć posadę, która pozwala na przesiadywanie przed ekranem monitora, musimy zadbać o wysokiej jakości sprzęt. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie parametry poszczególny komponentów mają największe znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Nie zwracaj uwagi na wygląd

Wybierając komponenty, takie jako chociażby procesor, karta graficzna czy dysk twardy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementówJeśli wchodząc do sklepu elektronicznego lub przeglądając oferty w sieci w sposób szczególny zwracasz uwagę na wygląd urządzenia- popełniasz ogromny błąd. W praktyce powinien być to najmniej istotny dla nas czynnik. Nie da się ukryć, że tak naprawdę znaczenie mają komponenty. Zwróćmy uwagę na poglądowy model Dell Vostro 5401 (więcej). Wyposażony jest w cieszącą się dużą popularnością kartę graficzną NVIDIA GeForce MX330, a także w procesor Intel Core i5 1035G1, który zapewnia dużą moc obliczeniową. Dodatkowo wewnątrz obudowy znajdziemy dysk twardy typu SSD o pojemności nie mniejszej niż 256 GB, natomiast wielkość pamięci RAM wynosi 8 GB. Jeśli zdecydujemy się na połączenie tych wszystkich elementów, możemy liczyć na odpowiednio szybkie i wydajne działanie całości.

Najważniejsze parametry poszczególnych komponentów

Wybierając komponenty, takie jako chociażby procesor, karta graficzna czy dysk twardy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Jeśli chodzi o dysk twardy, największe znaczenie ma ilość dostępnej pamięci, a także szybkość odczytywania i zapisywania danych. Aby wybór karty graficznej był łatwy i przyjemny, zaleca się sprawdzenie oceny passmark, na podstawie której jesteśmy w stanie ocenić dany podzespół. W przypadku procesora istotna jest ilość rdzeni, częstotliwość taktowania, a także architektura procesora. Im te poszczególne liczby są większe, tym lepiej dla użytkownika.

Zdjęcie utworzone przez marymarkevich - pl.freepik.com