Lenovo ThinkPad L13- laptopy biznesowe

Posted on
Najważniejszą z kwestii są zdecydowanie podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz urządzenia.

Laptopy biznesowe są idealnym rozwiązaniem, które sprawdzają się jako niezawodne narzędzie pracy zarówno w rękach przedsiębiorców, jak i w firmowych biurach. Nic dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę szerokie możliwości sprzętu. Można je przenosić w dowolnie wyznaczone przez nas miejsce, a ponadto oferują nieograniczone wręcz możliwości. Jednakże duży wybór tego typu sprzętu na rynku sprawił, że coraz ciężej dostać laptopa, który będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania. Na jakie więc aspekty należy zwrócić największą uwagę podczas zakupu?

Podzespoły

Najważniejszą z kwestii są zdecydowanie podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz urządzenia.Najważniejszą z kwestii są zdecydowanie podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz urządzenia. To właśnie one sprawiają z jakiej klasy sprzętem mamy do czynienia. Przekłada się to także bezpośrednio na możliwości techniczne urządzenia. Jednym z kluczowych komponentów jest z całą pewnością procesor stanowiący trzon całej konstrukcji. Poszukiwania modelu procesora warto zacząć od pewnego punktu odniesienia i takiego minimum, które ma spełniać procesor. Na dziś dzień rozsądnym rozwiązaniem jest procesor wyposażony w cztery fizyczne rdzenie o taktowaniu zegara na poziomie 3-4 GHz. Takie połączenie jest wystarczające by móc komfortowo użytkować sprzęt. Jednakże jeśli mamy możliwość kupna lepszego modelu warto to uczynić.

Nie mniej istotnym elementem jest pamięć RAM. Tutaj spojrzeć należy głównie na ilość oraz rodzaj zastosowanych kości. Warto więc wyposażyć się w co najmniej 8 GB pamięci RAM typu DDR3 bądź DDR4. Pierwsze z nich są budżetowym rozwiązaniem, a przy tym mniej wydajnym niż najnowsze na rynku kości DDR4. Wybór jest już kwestią indywidualną.

Modele laptopów

Rozwiązaniem, które idealnie wpisuje się w wyżej wymieniony schemat są laptopy biznesowe z serii Lenovo ThinkPad L13. Urządzenia te mogą pochwalić się przede wszystkim wydajnymi procesorami z serii Intel Core Comet Lake, które cechują się ponadprzeciętną wydajnością oraz jakością wykonania. W zależności od konfiguracji spotkamy tu modele zarówno Intel Core i3, i5 oraz i7 (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/core/i3-processors.html). Na pokładzie laptopów znajdą się także szybkie kości pamięci DDR4 taktowane wartością 2666 MHz.

Coffee obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com