Lenovo ThinkPad P53 – procesor Intel 9. Generacji oraz potężna grafika Quadro RTX 5000

Posted on
Procesor Intel 9. generacji, grafika Quadro RTX 16 GB oraz spory zapas pamięci RAM - wszystko to dostępne w jednym notebook, czyli Lenovo ThinkPad P53

Procesor Intel 9. generacji, grafika Quadro RTX 16 GB oraz spory zapas pamięci RAM – wszystko to dostępne w jednym notebook, czyli Lenovo ThinkPad P53.

Urządzenie skierowane do klientów biznesowych, którzy od sprzętu do pracy wymagają potężnej mocy wydaje się spełniać oczekiwania.

Potężny notebook dla wymagających

Procesor Intel 9. generacji, grafika Quadro RTX 16 GB oraz spory zapas pamięci RAM - wszystko to dostępne w jednym notebook, czyli Lenovo ThinkPad P53

15,6-calowy model ThinkPad P53 od Lenovo robi wrażenie. Na jego premierę wyczekiwano z wielkim entuzjazmem, a kiedy ta nadeszła okazało się, że mamy do czynienia z urządzeniem mocarnym.

Lenovo ThinkPad P53 wyposażony został w najnowsze procesory Intel 9. generacji, a jednym z nich jest Intel Core i7-9850H.

Nie zaniedbano także kwestii grafiki. ThinkPad P53 wykorzystuje układ firmy Nvidia o nazwie Quadro RTX 5000 (16 GB GDDR6).

Również w przypadku pamięci RAM notebook posiada imponujące parametry. Pod obudową znajdziemy bowiem dwa razy po 32 GB  DIMM DDR4-2666 ECC pamięci. 

Do przechowywania danych posłuży nam natomiast szybki dysk SSD PCIe NVMe Opal2 o pojemności wynoszącej 1 TB.

Biznesowe urządzenie z wyświetlaczem OLED i mocnymi podzespołami

Jak już wspomnieliśmy, Lenovo ThinkPad P53 posiada 15,6-calowy ekran IPS Full HD (więcej pod tym linkiem: https://www.kuzniewski.pl/k4553,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p53.html), jednak dostępne są warianty z matrycą 4K lub OLED, która zapewni nam prawdziwą czerń bez odbijania światła.

Obudowa notebooka to konstrukcja spora i ciężka. Wynika to z tego, iż urządzenie posiada potężne podzespoły, które wymagają dodatkowe chłodzenia podczas pracy.

Zadbano także o ochronę naszych danych, a także o naszą prywatność. Za pomocą ThinkShutter zasłonimy obiektyw kamery umiejscowionej na przedniej ramce ekranu.

Lenovo ThinkPad P53 to:

  • procesory Intel 9. Generacji
  • potężny układ graficzny
  • wysokiej jakości ekran
  • wytrzymała konstrukcja.

Rozglądając się za urządzeniem o dużej mocy, w tym momencie można w zasadzie zakończyć poszukiwania. ThinkPad P53 jest komputerem, który za sprawą umieszczonych w nim podzespołów zapewni nam możliwość pracy nad wyjątkowo wymagającymi projektami, a jednocześnie pozostając mobilnym.

Business obraz autorstwa rawpixel.com - www.freepik.com