Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 – ekran AMOLED 4K i wysoka wydajność

Posted on
Ośmiordzeniowy procesor, 32 GB pamięci RAM oraz ekran AMOLED 4K w połączeniu z świetnie prezentującą się klasyczną obudową sprawiają, że Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 robi wrażenie

Ośmiordzeniowy procesor, 32 GB pamięci RAM oraz ekran AMOLED 4K w połączeniu z świetnie prezentującą się klasyczną obudową sprawiają, że Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 robi wrażenie. Czy warto zainteresować się propozycją chińskiego producenta skierowaną do klientów biznesowych? 

Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 – wilk w owczej skórze

Ośmiordzeniowy procesor, 32 GB pamięci RAM oraz ekran AMOLED 4K w połączeniu z świetnie prezentującą się klasyczną obudową sprawiają, że Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 robi wrażenieNie ulega wątpliwości, że design Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 może się podobać (więcej tutaj: www.kuzniewski.pl). Przede wszystkim jednak urządzenie może liczyć na przychylne opinie z uwagi na połączenie cech sprawiających to, że otrzymujemy solidny i wydajny laptop do pracy.

Producent zafundował swojemu urządzeniu kurację odchudzającą, co w rezultacie pozwoliło na stworzenie notebooka nie tylko lżejszego i bardziej mobilnego, ale też cieńszego.

Za solidność Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 odpowiada także jakość wykonania obudowy. Górna pokrywa wykonana została z włókna węglowego, natomiast jej dół stanowi aluminium.

Jeśli chodzi o klawiaturę, to ta również zyskała specjalną miękką powłokę, która sprawia, że długa praca staje się przyjemniejsza.

Wysokiej jakości obudowa i mocne podzespoły – laptop biznesowy  Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2

Urządzenie chińskiego producenta zyskało 8-rdzeniowy, 16-wątkowy procesor Intel 9. generacji Core i9-9880H (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/core/core-vpro/i9-9880h.html). Pozwala on uzyskać dobrą wydajność podczas pracy i sprawdzi się w większości codziennych zadań biurowych.

Lenovo oddało do dyspozycji użytkowników kilka wariantów wyboru w kwestii wyświetlaczy. Mamy do dyspozycji standardową matrycę Full HD i obsługą Dolby Vision HDR, następnie wybrać możemy ekran IPS 4K UHD, jednak największy plus Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 to możliwość wyboru konfiguracji z matrycą 4K UHD AMOLED.

ThinkPad X1 Extreme 2 – podsumowanie

Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 jest urządzeniem, które posiada zacięcie biznesowe. Jego wydajność stojąca na wysokim poziomie, wraz z ekranem AMOLED o rozdzielczości Ultra HD sprawiają, że jest to nie tylko jeden z mocniejszych notebooków rodziny ThinkPad, ale również niezwykle przyjemne w odbiorze urządzenie do codziennej pracy.

Obraz autorstwa lenovo.com