Nadgryzione jabłko wciąż świeże

Posted on
W standardzie otrzymujemy dwie pojemności dysków SSD 256 GB i 512 GB, ale istnieje możliwość zamówienia komputera z nawet 4 TB miejscem na dane

Linii laptopów od Apple chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Świecące nadgryzione jabłko na aluminiowej klapie to już klasyk amerykańskiego kina i coraz częstszy widok w naszym kraju. MacBooki Pro to urządzenia, które przyciągają wzrok już od bardzo dawna i co za tym idzie cieszą się niesłabnącą popularnością. Stylistyka komputerów Apple jest dla wielu niedoścignionym wzorem, a próby jej skopiowania przez innych producentów często kończą się fiaskiem. Ciężko odmówić komputerom od firmy z Cupertino świetnego wyglądu, który sprawia, że te urządzenia po prostu są sexy.

15-calowy potwór

W standardzie otrzymujemy dwie pojemności dysków SSD 256 GB i 512 GB, ale istnieje możliwość zamówienia komputera z nawet 4 TB miejscem na daneW specyfikacji Apple MacBook Pro 15 2019 znalazły się dwie jednostki CPU od Intela, a są to sześciordzeniowy i7 o taktowaniu 2,6 GHz (Turbo Boost do 4,5 GHz) oraz ośmiordzeniowy i9 o zegarze 2,3 GHz (Turbo Boost do 4,8 Ghz). Wszystko to wspomagane 16 GB pamięci RAM, którą opcjonalnie możemy rozbudować nawet do 32 GB. Nie zabrakło oczywiście matrycy Retina, która od pojawienia się na rynku zachwyca odwzorowaniem kolorów i jakością wyświetlanego obrazu.

Nie zabrakło także dotykowego toolbara, którym Apple raczy nas od jakiegoś czasu. Zamiast standardowych klawiszy funkcyjnych do sterowania głośnością, jasnością ekranu i innymi elementami komputera wstawiono mały dotykowy ekran posiadający wszystkie te skróty w jednym miejscu. Dodatkowo można umieszczać na nim skróty do programów. 

W standardzie otrzymujemy dwie pojemności dysków SSD 256 GB i 512 GB, ale istnieje możliwość zamówienia komputera z nawet 4 TB miejscem na dane. Wszystko to sprawia, że MacBook Pro jest małym centrum multimedialnym, a także potężnym narzędziem w codziennej pracy.

Pozostała specyfikacja:

  • Ekran Retina: o przekątnej 15,4 cala z podświetleniem LED, w technologii IPS; rozdzielczość natywna 2880×1800 pikseli przy 220 pikselach na cal, jasność: 500 nitów
  • Grafika: Radeon Pro 555X z 4 GB pamięci GDDR5 + Intel UHD Graphics 630 lub Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5 + Intel UHD Graphics 630
  • Porty: 4x Thunderbolt 3 (USB‑C) z następującymi funkcjami:
  • Ładowanie
  • DisplayPort
  • Thunderbolt (do 40 Gb/s)
  • USB 3.1 drugiej generacji (do 10 Gb/s)
  • Wymiary i waga: wysokość: 1,55 cm, szerokość: 34,93 cm, głębokość: 24,07 cm; masa: 1,83 kg

Styl i elegancja w czystej postaci

Na temat firmy Apple można pisać książki. Można ją lubić i nienawidzić. Nie można natomiast im odebrać tytułu firmy, która posiada najładniejsze komputery na rynku. Praca z tymi urządzeniami sprawia, że człowiek chce używać owego sprzętu. Poczynając od systemu, a na samej obudowie komputera kończąc. Jest to sprzęt klasy premium, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników podczas profesjonalnych zastosowań w pracy, a także podczas konsumpcji różnego rodzaju multimediów w zaciszu własnego domu.

 

Obraz z apple.com