ThinkPad T14s: kontynuacja ultrabooków od Lenovo

Posted on
Lenovo nie od dziś znane jest z faktu produkcji wysokojakościowego i użytecznego sprzętu komputerowego

Lenovo nie od dziś znane jest z faktu produkcji wysokojakościowego i użytecznego sprzętu komputerowego. ThinkPad T to seria ultrabooków klasy biznesowej – ostatnim modelem był T490s. Jego sukcesywnym następcą w niedalekiej przyszłości stanie się Lenovo ThinkPad T14s. Pod jego maską znajdziemy nowszą jednostkę od Intela – Comet Lake, większą liczbę zabezpieczeń i podobnie jak w przypadku poprzednika – mocny ekran o przekątnej 14-cali.

ThinkPad T14s – Ultrabook bez wad

Lenovo nie od dziś znane jest z faktu produkcji wysokojakościowego i użytecznego sprzętu komputerowegoPatrząc na nowego ThinkPada T14s śmiało możemy stwierdzić, że jest to propozycja, w której trudno doszukiwać się wad. Prawdą oczywiście będzie, że zastosowanie architektury Comet Lake zamiast Ice Lake świadczy o oszczędności producenta, jednak nie jest to znaczącą ujmą, gdy przyjrzymy się rzeczywistym wynikom wydajności. Model T14s w trakcie zakupu może zostać wyposażony w następujący zestaw komponentów (można dowolnie dobierać):

  • procesor: do Intel Core i5/i7 z vPro 10. generacji (Comet Lake)
  • karta graficzna: zintegrowana Intel UHD Graphics 620,
  • pamięć masowa: od 128 GB do 1 TB PCIe SSD; opcjonalnie z Intel Optane,
  • pamięć RAM: do 32 GB DDR4 2600 MHz,
  • łączność: Bluetooth 5.1, złącze Ethernet, WLAN dwuzakresowa 2×2 AC, opcjonalnie: NFC i LTE-A,
  • gniazda i porty: po dwa porty USB 3.1 i USB-C, po jednym: HDMI 1.4, gniazdo kart microSD, czytnik kart chipowych i gniazdo słuchawkowe.

Warto zauważyć, że klawiatura tego urządzenia będzie odporna na zalania. Kamerka HD 720p może zostać wyposażona w dodatkową zasłonkę przed szpiegostwem – ThinkShutter. W standardzie otrzymamy takie udogodnienia jak FIDO, dTPM 2.0, gniazdo linki zabezpieczającej Kensington oraz czytnik linii papilarnych.

Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialny będzie ekran dostępny w dwóch rozdzielczościach: FHD lub WQHD – w obu przypadkach matryca IPS. Wersja WQHD posiada wsparcie dla technologii Dolby Vision, ma jasność aż 500 nitów i pokrywa 100% palety barw Adobe. Edycje tańsze różnić będą się pod względem jasności – 250 (zwykły), 300 (dotykowy), 400 nitów (z PrivacyGuard lub niskonapięciowy).

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com