Wydajne podzespoły i solidność wykonania – Lenovo ThinkPad P73

Posted on
Potężna stacja robocza, jaką jest Lenovo ThinkPad P73 to narzędzie pracy skierowane do konkretnej niszy użytkowników korporacyjnych

Potężna stacja robocza, jaką jest Lenovo ThinkPad P73 to narzędzie pracy skierowane do konkretnej niszy użytkowników korporacyjnych. Osoby wymagające od sprzętu ponadprzeciętnej mocy, która pozwala na pracę przy zaawansowanych projektach mogą być ukontentowane z tego co prezentuje niżej opisywane urządzenie. 

Lenovo ThinkPad P73 z procesorem Core i9-9880H oraz grafiką RTX Quadro 4000

Potężna stacja robocza, jaką jest Lenovo ThinkPad P73 to narzędzie pracy skierowane do konkretnej niszy użytkowników korporacyjnychLenovo ThinkPad P73 należy do rodziny notebooków z wyższej półki o charakterze biznesowym i korporacyjnym. 17-calowa stacja robocza stanowi kompromis pomiędzy dużą mocą podzespołów a wielkością sprzętu.

Producent wyraźnie postawił w tym przypadku na wydajność swojego sprzętu, a także jego niezawodność. Co więcej, klienci decydujący się na zakup sprzętu dostali całą gamę opcji konfiguracyjnych urządzenia. 

Lenovo przywiązało dużo uwagi do jakości wykonania ThinkPada P73, dzięki czemu nabywający go klienci mają gwarancję posiadania sprzętu, który ich nie zawiedzie.

Lenovo ThinkPad P73 – stacja robocza do zastosowań profesjonalnych

Model  Lenovo ThinkPad P73 skierowany jest do konkretnej grupy użytkowników, dlatego też producent wyposażył go w mocne podzespoły odpowiadające potrzebą osób pracujących przy wymagających dużej wydajności projektach.

Pod obudową urządzenia znajdziemy m.in. procesor Intel Core i9 Coffee Lake, a także układ graficzny najnowszej generacji – Nvidia Quadro RTX 4000.

Sprawne działanie stacji roboczej wspiera także pamięć RAM  DDR4-2666 ECC wraz z szybkim dyskiem SSD M.2 NVMe. Dodatkowo mamy dostęp do portów umożliwiających podpięcie dodatkowych urządzeń magazynujących dane M.2 PCIe z obsługą RAID 0/1/5.

W kwestii matrycy mamy do wyboru kilka wariantów. Jednym z nich jest standardowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Zdecydować możemy się także na opcję ekranu wyświetlającego obraz w standardzie Ultra HD i obsługującego technologię Dolby Vision HDR.

Lenovo ThinkPad P73 może pochwalić się również:

  • cichą pracą pod obciążeniem
  • dużą pojemnością baterii
  • dobrej jakości klawiaturą i touchpadem

Reasumując, przedstawiona stacja robocza to narzędzie skierowane do wymagającej pracy korporacyjnej, a dodatkowo niezawodne i solidne.

Obraz autorstwa psref.lenovo.com