Wydajny laptop – Dell Inspiron 5482

Posted on
Na rynku dostępne są setki modeli urządzeń przenośnych. Jednym z nich, który jest godny uwagi jest Dell Inspiron 5482

Kupno laptopa dość często związane jest ze sporym ryzykiem związanym z ewentualnym niezadowoleniem. Jest to szczególnie problematyczne wśród osób, które wybierając się do sklepu nie mają pojęcia na temat technologii komputerowej. Podczas wyboru modelu laptopa należy kierować się kilkoma ważnymi aspektami, które mają prawdopodobnie największy wpływ na udany zakup.

Kwestia wydajności

Na rynku dostępne są setki modeli urządzeń przenośnych. Jednym z nich, który jest godny uwagi jest Dell Inspiron 5482To jakie podzespoły znajdą się wewnątrz urządzenia jest niezwykle ważne pod kątem otrzymywanej wydajności laptopa. Pierwszym z podzespołów, na który trzeba zwrócić baczną uwagę jest procesor, który stanowi serce całego zestawu i w głównej mierze odpowiedzialny jest za wykonywanie wszelkich operacji. Dobór procesora należy opierać na jego liczbie rdzeni oraz taktowaniu zegara. Oba te parametry mają kolosalne znaczenie pod kątem wydajności. Jednakże jeszcze jednym szczegółem jest proces technologiczny- im nowszy procesor, tym ciekawsze rozwiązania zostały zaimplementowane w modelu. Sprawia to, że taka jednostka zyska jeszcze dodatkowej mocy. Warto więc szukać CPU z nowszych generacji. Absolutnym minimum dla procesora są cztery fizyczne rdzenie o taktowaniu co najmniej 3 GHz. Naturalnie, im te wartości są wyższe tym lepiej.

Warto jeszcze wspomnieć kilka słów na temat pamięci operacyjnej RAM. Tutaj największe znaczenie odgrywa jej ilość- 8 GB jest wystarczające jeśli chodzi o korzystanie z samego systemu operacyjnego oraz aplikacji. Ponadto istotny może okazać się również rodzaj pamięci. Najnowsze z nich czyli DDR4 oferują najlepsze możliwości pod kątem wydajności, jednak ich cena jest równie wysoka. Budżetowym rozwiązaniem, które nadal poprawnie się spisze jest wybór pamięci DDR3, które są znacznie tańsze.

Jaki model wybrać?

Na rynku dostępne są setki modeli urządzeń przenośnych. Jednym z nich, który jest godny uwagi jest Dell Inspiron 5482. Jednostka ta cechuje się wydajnym procesorem ósme generacji Intel Core i7-8565U. Całość wspierana jest przez bardzo szybkie kości RAMU DDR4 taktowane 2666 MHz. 8 GB w przypadku tego zestawu spisuje się bardzo dobrze. Przekątna ekranu 14 cali pozwala na komfortową pracę przy dobrej ostrości obrazu oraz odwzorowaniu kolorów. Dell Inspiron 5482 to urządzenie, które idealnie wpisuje się w model wydajnego sprzętu (więcej: www.kuzniewski.pl).

 

Obraz z dell.com