Godny następca pierwszej generacji
Lenovo ThinkPad X1 Extreme powstał jako odpowiedź na MacBooka Pro 15, jednak dopiero w drugiej generacji usunięto wszystkie pierwotne niedoskonałości, obejmujące przede wszystkim brak dotykowego ekranu oraz nieidealne odwzorowanie kolorów. Jednocześnie nowszy odpowiednik wynosi na jeszcze wyższy poziom rozwiązania, które sprawdziły się w przypadku poprzednika.
Specyfikacja
Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 występuje w kilku wariantach, o odpowiednio dostosowanych cenach. Sprzęt może być wyposażony w procesor Intel®H Core i9 dziewiątej generacji, posiadający do ośmiu rdzeni, z pamięcią do 64 GB DDR4 RAM 2666GHz, wspomagany kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1650 (MaxQ z 4 GB GDDR5). Laptop zaopatrzony jest również w dysk SSD, z możliwością rozszerzenia do dwóch dysków o łącznej pamięci 4 TB.
Dostępnych jest kilka wersji 15,6-calowych ekranów: od niedotykowych wyświetlaczy IPS AG FHD lub IPS AG IDR400 FHD o rozdzielczości 1920×1080, poprzez IPS AG HDR400 4K 3840×2160, na dotykowym OLED 4K 3840×2160 kończąc.
Warto wspomnieć także o mnogości gniazd, wśród których wyróżnia się:
- 2 x USB 3.1 (Gen 1);
- 2 x Thunderbolt™ 3;
- czytnik kart SD;
- HDMI 2.0;
- czytnik kart chipowych;
- gniazdo słuchawek i mikrofonu;
- gniazdo linki zabezpieczającej Kensington.
Łączność wspierana jest przez najnowsze standardy: WiFi 6 oraz Bluetooth 5. W zestawie występuje również adapter Ethernet.
Mocy dostarcza zasilacz 135 W z możliwością szybkiego ładowania, a także bateria, której czas pracy może wynosić nawet czternaście godzin.
Laptop zabezpieczony jest przez funkcje uwierzytelniania Fast Online Identity, czytnik linii papilarnych, dTPM 2.0, a nawet oprogramowanie do rozpoznawania twarzy (wymaga kamery na podczerwień) oraz ThinkShutter.
Całość zamknięto w wytrzymałej, testowanej pod kątem dwunastu wymagań normy wojskowej obudowie z klapą z włókien węglowych.
Idealny do pracy w domu i w podróży
Laptop Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 dzięki swojej specyfikacji doskonale nadaje się do obróbek zdjęć czy materiałów wideo w Full HD, jednak nieco gorzej radzi sobie z materiałami w 4K. Wydajności może również zabraknąć miłośnikom gier – przy współczesnych produkcjach nierzadko osiąga zaledwie 30FPS.
Sprzęt pozwala na pracę na czterech niezależnych monitorach jednocześnie, czyniąc znacznie łatwiejszym skomplikowane obliczenia, day trading czy analizowanie big data. Opcjonalna kamera z technologią Glance śledzi ruch twarzy oraz oczu, co umożliwia sterowanie kursorem tylko za pomocą wzroku, wspomagając pracę na kilku ekranach.
Dzięki wytrzymałej obudowie komputer doskonale sprawdzi się zarówno w pracy biurowej, jak i podczas wyjazdów biznesowych.
Food photo obraz autorstwa freepik - www.freepik.com